W jakich maszynach mają zastosowanie młoty hydrauliczne?

Młoty hydrauliczne Arrowhead są standardowo wyposażone w płyty montażowe które pozwalają na przyłączenie do ramienia nośnika. Osprzęt ten jest między innymi wykorzystywany przy pracach prowadzonych przy użyciu minikoparek oraz ładowarek burtowych. Popularne młoty hydrauliczne przeznaczone do koparek charakteryzują się znacznie większą siła uderzenia niż ręczne młoty, co ma wpływ na sprawne prowadzenie prac wyburzeniowych. Energia, którą dysponują młoty hydrauliczne pozwala radzić sobie również przy prowadzeniu prac ziemnych, gdzie pojawiają się przeszkody np. duże kamienie, fragmenty starych fundamentów, zbiorniki betonowe, pozostałości nieużywanych instalacji itp. Młoty Arrowhead mają możliwość szybkiego montażu do wysięgnika koparki. 

Charakterystyka młotów hydraulicznych

Najczęściej użytkowane młoty hydrauliczne są dedykowane do nośników o wadze mieszczącej się w przedziale od 1,5 do kilkunastu ton.  Wyposażenie maszyny w młot pozwala na szersze wykorzystywanie dostępnego sprzętu i rozszerzenia ich funkcjonalności, ale też często jest atrakcyjnym rozwiązaniem dla firm zajmujących się wynajmem maszyn budowlanych.

Popularny młot hydrauliczny Arrowhead

Bardzo popularną marką wśród użytkowanych w Polsce maszyn są młoty hydrauliczne Arrowhead, które pozwalają na używanie ich z koparkami wszystkich marek. Jednak w porównaniu do innych młotów tego typu mają przewagę w tym, że są one bezobsługowe i nie ma potrzeby uzupełniania gazu. W swojej budowie posiadają one również poduszki polimerowe, które niwelują wpływ siły uderzenia na ramię nośników oraz wyjątkowo wytrzymałą obudowę, która chroni część roboczą młota. W budowie młotów Arrowhead zrezygnowano z użycia szpilek ściągających oraz membrany, co ma bezpośredni wpływ na jego bezawaryjność. Ponad 500 dostaw oraz montażów młota na terenie całego kraju wskazuje na ich uniwersalność i możliwość zastosowania do wielu typów maszyn budowlanych. 

Propozycje dla Ciebie