W jakich maszynach mają zastosowanie młoty hydrauliczne?

Młoty hydrauliczne mają uniwersalne zasady działania, które pozwalają na przyłączenie do ramienia nośnika za pomocą płyty montażowej. Zazwyczaj są one wykorzystywane przy pracach z minikoparkami oraz ładowarkami burtowymi.  Młoty hydrauliczne przeznaczone do koparek charakteryzują się o wiele większą siła uderzenia niż ręczne młoty pneumatyczne, przez co przyspieszają prace wyburzeniowe. Siła, którą dysponują młoty hydrauliczne pozwala radzić sobie również przy wykopach ziemnych, gdzie pojawiają się np. duże fragmenty skał. Zapewniają one również możliwość łatwego przyłączenia do wysięgnika koparki. 

 

Charakterystyka maszyn budowlanych

 

Zazwyczaj młoty hydrauliczne są adresowane do nośników o wadze mieszczącej się w przedziale od 5 do kilkunastu ton. Jest to rozwiązanie korzystne zarówno dla inżynierów budowlanych i przedsiębiorców, ponieważ pozwala na wykorzystywanie dostępnego sprzętu i rozszerzenia ich funkcjonalności, ale też dla firm zajmujących się wynajmem urządzeń budowlanych. Jeśli chodzi o sposób napędu urządzenia jest on drugorzędny, ponieważ młoty wspierają zarówno maszyny o napędzie gąsienicowym, jak i kołowym. 

 

Popularny młot hydrauliczny Arrowhead

 

Rozwiązaniem szczególnie popularnym wśród przedsiębiorców budowlanych są młoty hydrauliczne Arrowhead, które pozwalają na używanie ich z różnymi maszynami budowlanymi. Jednak w porównaniu do innych młotów tego typu są one bezobsługowe i nie ma potrzeby ręcznej wymiany gazu. Posiadają one również poduszki polimerowe, które niwelują wpływ siły uderzenia na ramię nośników oraz obudowę, która chroni wewnętrzny mechanizm. Budowa modelu nie przewiduje użycia szpil oraz membrany, co decyduje o jego wytrzymałości i trwałości. Przeszło 200 dostaw oraz montażów młota na terenie całego kraju wskazuje na jego uniwersalność i możliwość zastosowania przy wielu typach maszyn budowlanych. 

Propozycje dla Ciebie