Na czym polega praca młota wyburzeniowego?

Młoty wyburzeniowe znajdują swoje zastosowania w różnego rodzaju pracach budowlanych, wykopach ziemnych, rozbijaniu skał oraz betonu czy przygotowywaniu przestrzeni roboczych pod budowę nowych obiektów lub złożone remonty. Niejednokrotnie wykorzystywane są one także do rozbijania zamarzniętych gruntów. Młoty te są montowane zazwyczaj na wysięgniku koparek (także minikoparek), w miejscu łyżki do kopania. Pozwala to na zwiększenie funkcjonalności posiadanych maszyn budowlanych i zmianę tempa pracy.

 

Schemat pracy młota wyburzeniowego

 

Zamontowanie młota na ramieniu innego nośnika pozwala na bezpieczna pracę w obszarze roboczym przy zachowaniu odpowiedniej odległości. Jeśli chodzi o sam sposób działania młota wyburzeniowego to opiera się on na akumulatorze wypełnionym gazem, który pomaga regulować ciśnienie oraz cylindrycznym zaworze sterującym, który generuje ruch posuwisto-zwrotny tłoka, dzięki któremu w drgania zostaje wprowadzony grot młota. Po uderzeniu grota o podłoże energia jest przenoszona do narzędzia, co powoduje rozbijanie skał lub betonu. Biorąc pod uwagę, że siła młotów hydraulicznych jest o wiele większa niż ręcznych młotów pneumatycznych ważne jest zadbać o to, by sprzęt posiadał mechanizm chroniące zarówno nośnik, jak i sam mechanizm narzędzia.

 

Zastosowanie młota Arrowhead w pracach wyburzeniowych

 

Model młota hydraulicznego Arrowhead również można stosować w pracach wyburzeniowych. Zastosowane w nim technologie pozwalają chronić zarówno wewnętrzny mechanizm (nie ma w nich przewidzianych narażonych na uszkodzenia śrub przelotowych oraz membrany) oraz ramię nośnika. Coraz więcej przedsiębiorców budowlanych decyduje się na wykorzystanie młotów Arrowhead, ponieważ pozwalają zwiększyć funkcjonalność dostępnych maszyn, ale też wpływać w sposób dodatni na tempo pracy.

Propozycje dla Ciebie