Na czym polega praca młota wyburzeniowego?

Młoty wyburzeniowe znajdują swoje zastosowanie w różnego rodzaju pracach budowlanych, robotach ziemnych, rozkuwania betonu czy przygotowywaniu przestrzeni roboczych pod budowę nowych obiektów. Zdarza się, że wykorzystywane są one także do rozbijania zamarzniętego gruntu. Młoty te są montowane na wysięgniku koparek (także minikoparek), w miejsce łyżki do kopania. Pozwala to na zwiększenie funkcjonalności posiadanych maszyn budowlanych i usprawnienia prowadzonych prac.

Schemat pracy młota wyburzeniowego

Jeśli chodzi o sam sposób działania młota wyburzeniowego to opiera się on na ciśnieniu i przepływie oleju podawanego z linii hydraulicznej maszyny. Ciśnienie oleju pozwala na wprowadzenie w ruch bijaka, który uderza w grot młota hydraulicznego. Z przeciwnej strony ciśnienie gazu zgromadzonego w akumulatorze gazowym powoduje powrót bijaka w dolną część tulei roboczej. Przewody hydrauliczne są podłączone do zaworu, który steruje ruchami bijaka. Po uderzeniu bijaka w grot jest generowana energia pozwalająca na rozbijanie betonu lub skał. Wysoka energia uderzenia młotów hydraulicznych pozwala na skuteczne prowadzenie prac. Młot hydrauliczny jest zbudowany w taki sposób, że poduszki polimerowe pozwalają kompensować siłę uderzenia tak, aby chronić zarówno nośnik, jak i samą konstrukcję osprzętu roboczego.

Zastosowanie młota Arrowhead w pracach wyburzeniowych

Młot hydrauliczny Arrowhead można z powodzeniem wykorzystywać we wszelkich pracach wyburzeniowych. Wiele firm decyduje się na wykorzystanie młotów Arrowhead, między innym dlatego, że pozwalają zwiększyć funkcjonalność dostępnych maszyn.

Propozycje dla Ciebie