Jak wygląda budowa młota hydraulicznego?

Młoty hydrauliczne są wykorzystywane jako dodatkowe wyposażenie koparek czy koparko-ładowarek. Młot jest zamontowany do maszyny roboczej przy pomocy płyty mocującej. Dzięki temu młoty Arrowhead mogą być mocowane do kilku modeli koparek o podobnej wadze.

Budowa młota hydraulicznego Arrowhead pozwala zmniejszyć siłę oddziaływania uderzeń zwrotnych na elementy ramienia maszyny. 

Rozwój technologii projektowania młotów hydraulicznych

Stale są opracowywane i udoskonalane technologie, które pozwalają na ograniczenie wpływu uderzeń młota na ramię nośnika, ale też zaprojektowanie młota hydraulicznego tak, aby zwiększyć moc uderzenia przy uzyskaniu mniejszej wagi urządzenia. Stosowane są także innowacyjne rozwiązania w postaci poduszek polimerowych, które zmniejszają wpływ uderzeń oraz ograniczają generowanie hałasu.

Jednym z urządzeń w których zastosowano najnowsze rozwiązania jest młot hydrauliczny Arrowhead, który cieszy się coraz większym zainteresowaniem w branży budowlanej, ponieważ jego sposób wykonania decyduje o większej wydajności, ale też długim czasem i bezpieczeństwem użytkowania potwierdzonym wymaganymi certyfikatami. 

Propozycje dla Ciebie