Charakterystyka młotów do minikoparek i miniładowarek

Często przedsiębiorcy budowlani decydują się na zakup młotów hydraulicznych do małych nośników, takich jak minikoparki i minładowarki. Takie rozwiązanie pozwala na przeprowadzanie prac wyburzeniowych w trudno dostępnych miejscach bez wykorzystania młotów ręcznych. Pozwala to też na maksymalne wykorzystanie dostępnego już sprzętu oraz uniknięcie dodatkowych kosztów, przy jednoczesnym zachowaniu odpowiedniego tempa pracy. Obecnie rynek budowlany dysponuje dużą ofertą młotów, które są zarówno łatwe w obsłudze, tanie w eksploatacji oraz uniwersalne, ponieważ można je podłączyć do minikoparek i ładowarek kompaktowych. Dzięki wymianie płyty montażowej jest możliwość dopasowanie do kilku nośników o podobnej wadze.

Cechy młotów hydraulicznych

Cechy, których poszukują inżynierzy budowlani przy dobieraniu młota hydraulicznego to przede wszystkim wysoka energia uderzenia oraz mechanizm, który będzie odpowiednio chronił wysięgnik koparki. Łatwość wymiany grota i jego wytrzymałość, ale też solidna obudowa, która chroni wewnętrzny mechanizm oraz zmniejsza poziom generowanego hałasu. Siła uderzenia musi być odpowiednio dobrana do wielkości nośników. Młoty Arrowhead są bezobsługowe, co wpływa na zwiększenie tempa prac budowlanych. 

Zalety młota Arrowhead

Młot hydrauliczny Arrowhead został także wyposażony w poduszki polimerowe, które łagodzą wpływ uderzeń na ramię koparki. Do dziś zrealizowano przeszło 500 dostaw oraz montażu tych młotów na terenie całego kraju, co wskazuje, że jest to urządzenie cenione ze względu na swoje właściwości oraz technologie w nim wykorzystane. 

Propozycje dla Ciebie