Charakterystyka młotów do minikoparek i miniładowarek

Często przedsiębiorcy budowlani decydują się na zakup młotów hydraulicznych do małych nośników, takich jak minikoparki i ładowarki. Takie rozwiązanie pozwala na przeprowadzanie prac wyburzeniowych w trudno dostępnych miejscach bez angażowania siły człowieka. Pozwala to też na maksymalne wykorzystanie dostępnego już sprzętu oraz uniknięcie kosztów, przy jednoczesnym zachowaniu odpowiedniego tempa pracy. Obecnie rynek budowlany dysponuje dużą ofertą młotów, które są zarówno łatwych w obsłudze, tanich w eksploatacji, ale też uniwersalnych, które można przyłączyć do minikoparek i ładowarek o różnych typach napędu. 

 

Ważne cechy młotów hydraulicznych

 

Cechy, których poszukują inżynierzy budowlani przy dobieraniu młota hydraulicznego to przede wszystkim wysoka energia uderzenia oraz mechanizm, który będzie odpowiednio chronił sprzęt, np wysięgnik lub ramę koparki. Łatwość zdjęcia oraz ponownego montażu grota i jego wytrzymałość, ale też solidna obudowa, która chroni wewnętrzny mechanizm oraz zmniejsza poziom generowanego hałasu. Siła uderzenia musi być odpowiednio dobrana do niewielkich i lekkich urządzeń, jakimi są minikoparki czy ładowarki. Coraz większe zapotrzebowanie rodzi się na młoty bezobsługowe, które wpływają na zwiększenie tempa prac budowlanych. 

 

Zalety młota Arrowhead

 

Wszystkie te istotne dla przedsiębiorców cechy posiada młot hydrauliczny Arrowhead, który dodatkowo jest młotem bezobsługowym, w którym nie ma potrzeby uzupełniania gazu. Został on także wyposażony w poduszki polimerowe, które łagodzą wpływ uderzeń na ramię minikoparki. Obecnie odnotowuje się przeszło 200 dostaw oraz montażu tego modelu młota na terenie całego kraju, co stanowi o tym, że budowlańcy cenią jego właściwości oraz technologie w nim wykorzystane. 

Propozycje dla Ciebie